Lampiony ogrodowe – ciekawy sposób na oświetlenie tarasu

25 stycznia 2017

Spotkania, rodzinne posiłki i ogrodowe przyjęcia na tarasie mają wyjątkowy klimat i są niezwykle przyjemnym sposobem na relaks. Aby nasza przydomowa przestrzeń dobrze nam służyła, należy zadbać o jej wykończenie oraz funkcjonalne meble. Nie zapominajmy również o podkreśleniu atmosfery przy pomocy dekoracji. Dobrym sposobem na wprowadzenie na taras elementu, który stworzy przytulną atmosferę, a jednocześnie będzie funkcjonalnym składnikiem wyposażenia, jest rozwieszenie na nim lampionów.

Słoneczne, jasne dni zachęcają do spędzania czasu na tarasie. Miejsce to jest również doskonałe na wieczorny relaks lub klimatyczne przyjęcie ogrodowe. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu taras może nabrać wyjątkowego charakteru. Przytulną aurę pomogą stworzyć lampiony. Na szczęście wiele sklepów gwarantuje duży wybór spośród tego rodzaju dodatków.

Wybór kształtów i rozmiarów

Dostępne są na przykład lampiony stojące, które możemy dowolnie ustawić na tarasie w miejscu, w którym potrzebujemy światła. Z kolei sposobem na oszczędzenie przestrzeni będą lampiony wiszące. Możemy umieścić na przykład na suficie lub ścianach. Oprócz tego lampiony ogrodowe występują w różnych rozmiarach, od tych małych, które możemy postawić na stole lub parapecie, aż po duże modele, mogące dostarczyć dużą ilość światła.

W przypadku lampionów bardzo duże znaczenie ma źródło jego zasilania. Szczególnie urokliwie prezentują się oczywiście świece, które dają delikatne, migoczące światło. Promienie świecy wprowadzają przytulną, romantyczną aurę. Możemy również zdecydować się na oświetlenie elektryczne, które z pewnością będzie bardziej intensywne od tradycyjnego. Oświetlenie LED jest szczególnie efektywne oraz doskonale sprawdza się na zewnątrz, ponieważ jest odporne na wahania temperatury.

Tradycyjne lampiony na tarasie

Lampiony na taras mogą być wykonane z różnych materiałów. Praktycznym i uniwersalnym pomysłem są modele zrobione z metalu. Na tarasie bardzo dobrze będą prezentowały się też drewniane lampiony, które doskonale podkreślą jego naturalny charakter i przyczynią się do stworzenia ciepłej, przytulnej atmosfery. Inną możliwością jest wybranie lampionów zrobionych z wikliny - wyglądają one wyjątkowo lekko i podkreślają romantyczną aurę wiosennych i letnich wieczorów. Miłośnicy bardziej nowoczesnego stylu mogą zdecydować się na szklane lampiony, także dające wiele możliwości aranżacji. Warto postawić na te wykonane z barwionego szkła. Dla jeszcze ciekawszego efektu taflę możemy ozdobić farbami, a we wnętrzu umieścić dekoracyjne kamyczki. Z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.