polskie deski kompozytowe na schody

Deski kompozytowe na schody

14 wrzesnia 2017

Deski kompozytowe doskonale sprawdzają się jako wykończenie tarasów, balkonów lub deptaków. Są też dobrym wyborem podczas wykonywania otoczenia wokół basenu. Można je wykorzystać także na fasadzie budynku, a sztachety kompozytowe to dobry sposób na wykonanie ciekawego ogrodzenia posesji.

Wytrzymałe i eleganckie deski kompozytowe, które łączą w sobie naturalne piękno drewna oraz trwałość tworzyw sztucznych, to uniwersalne rozwiązanie, z którego można skorzystać w wielu przypadkach. Jednym z ciekawszych zastosowań desek kompozytowych jest użycie ich do wykończenia schodów. Można je bez przeszkód łączyć z innymi elementami zrobionymi z tego tworzywa. W ten sposób możemy uzyskać spójny, harmonijny efekt.

Schody wykończone deskami kompozytowymi

Deski kompozytowe to materiał wykończeniowy, który jest idealny do stosowania na zewnątrz. Mają naturalny wygląd i charakteryzują się dużą trwałością na czynniki atmosferyczne i mechaniczne, dzięki czemu można je zamontować nawet w często użytkowanych miejscach, jakimi są m.in. schody. Szczególnie efektownie będzie wyglądało połączenie tarasu lub deptaku, pokrytych deskami kompozytowymi, ze schodami w tym samym stylu. Można je także ułożyć na schodach wejściowych do budynku.

Wyjątkowy efekt uzyskamy, łącząc deski kompozytowe na przykład z metalową konstrukcją, ponieważ kompozycja metalu z wyglądającym jak drewno kompozytem prezentuje się ciekawie. Deski kompozytowe można zestawiać też z kostką brukową, żwirem, betonem lub kamieniami.

Łatwy montaż desek kompozytowych

Do zalet takiego rozwiązania należy też łatwość montażu. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, na której chcemy ułożyć deski kompozytowe. Nie jest wymagane wykonanie izolacji, co zmniejsza liczbę prac. Deski kompozytowe powinny jednak przylegać dokładnie do powierzchni, dlatego szczególnie starannie musi zostać wykonana wylewka. Należy zadbać, aby była ona równa, trzeba uwzględnić też delikatny spadek, który umożliwi spływanie wody.

Deski kompozytowe na schodach poprawiają ich komfort użytkownia

Do najważniejszych zalet desek kompozytowych, które szczególnie przydatne będą na schodach, jest bezpieczeństwo użytkowania – ich powierzchnia jest antypoślizgowa i nie powstają na niej drzazgi. Dużym ułatwieniem jest także brak konieczności impregnacji i sezonowej renowacji, na przykład malowania.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.