Deski kompozytowe na balkonie?

11 sierpnia 2016

Balkon to dla wielu z nas miejsce wypoczynku, w którym w ciepłe letnie wieczory można przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Aby jednak był atrakcyjny wizualnie i służył nam przez długie lata, powinniśmy już przy jego planowaniu i aranżowaniu zadbać o estetykę oraz solidne wykonanie tej powierzchni. W tym celu bardzo korzystnym rozwiązaniem mogą się okazać coraz popularniejsze i chętnie wybierane deski kompozytowe.

Dlaczego deski kompozytowe?

Deski kompozytowe stanowią połączenie najwyższej jakości drewna, nowoczesnych polimerów oraz dodatków wpływających na zwiększenie wytrzymałości tego materiału. Deski te są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu, nie wymagają malowania, impregnowania ani czasochłonnej konserwacji, a mimo to są bardzo odporne na niekorzystne warunki klimatyczne takie jak deszcz, promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury. Deski kompozytowe dzięki swoim właściwościom są także wyjątkowo trwałe i odporne na gnicie oraz działanie grzybów i porostów. Nie rozwarstwiają się, nie odkształcają oraz nie tracą swojego koloru. Dodatkowo do ich czyszczenia nie potrzeba żadnych specjalnych preparatów, wystarczy woda z delikatnym środkiem myjącym.

Montaż desek kompozytowych na balkonie

Mimo że instalacja systemów kompozytowych jest stosunkowo łatwa, warto powierzyć ją fachowcom, którzy profesjonalnie wykonają to zadanie. Problemem przy montażu może okazać się bowiem dopasowanie desek do trudnych i nietypowych miejsc. Montaż desek kompozytowych na balkonie powinien przebiegać zgodnie z instrukcją producenta, ponieważ niezgodne z przeznaczeniem zastosowanie poszczególnych elementów wchodzących w skład systemu kompozytowego, może wydłużyć cały proces lub nieodwracalnie uszkodzić materiał.

Dodatkowe zastosowania

Deski kompozytowe są niezwykle funkcjonalne, co sprawia, że można je wykorzystać także do budowy kwietników, pergoli i donic. Ponadto doskonale sprawdzają się przy tworzeniu niewielkich mebli w postaci ławek i stolików. Dzięki temu w łatwy sposób można uzyskać spójną estetycznie i miłą dla oka przestrzeń balkonową.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.