Jak przygotować przestrzeń wokół domu na obecność zwierząt? | Zwierzęta na tarasie

18 maja 2018

Zwierzęta są postrzegane przez wiele osób jako prawowici członkowie rodzin. Swoją obecnością stanowią ważny element codziennego życia - poprzez wspólne spędzanie czasu, spacery, zabawę itp. W sezonie wiosenno-letnim oczywistym jest, że przy ładnej pogodzie nasi pupile powinni spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, niż w przestrzeni domowej. Nic bardziej nie cieszy zwierzątka - psa, kota czy królika niż możliwość swobodnego, beztroskiego poruszania się wśród zieleni. Jeśli do tego dojdzie jeszcze chwila zabawy z właścicielem - nasz milusiński będzie wniebowzięty. 

Co zrobić by nasz taras był miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla czworonogów? Wystarczy zastosować się do kilku porad i praktycznych wskazówek z naszego tekstu. 

Po pierwsze - podłoże

Podłoże musi być twarde i odporne na zarysowania, które mogą powstać w wyniku drapania pazurkami naszych pupili. Rekomendujemy wykorzystanie desek kompozytowych - przypominają one drewno, są jednak zdecydowanie bardziej odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i warunki atmosferyczne. Co ważne - są one całkowicie bezpieczne, ponieważ nie powstają na ich powierzchni drzazgi, które mogłyby wbić się zwierzątku w łapkę.  Ponadto, deski te nie wymagają impregnacji, konserwacji lub malowania, możemy więc zamontować je bez obaw, że zwierzak mógłby się zatruć. Takie podłoże jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości, bez problemu można usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. W przypadku posiadania zwierzęcia - jest to jedno z najważniejszych kryteriów efektywnego doboru podłoża.  Co ważne, deski kompozytowe mają antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu nasz pupil będzie się czuł swobodnie podczas poruszania i zabawy.

Meble i wyposażenie

Meble - to kolejny istotny temat związany z aranżacją tarasu, pod kątem obecności zwierząt.  Dobrym pomysłem będzie przygotowanie dla naszego czworonożnego przyjaciela specjalnego posłania, w którym będzie mógł odpoczywać na świeżym powietrzu, w towarzystwie właścicieli. Jeśli mamy królika, możemy urządzić mu miniaturowy wybieg lub wolierę spacerową, w której umieścimy mu posłanko lub domek. Urządzając taras, z którego będą korzystały również zwierzęta, koniecznie należy rozważyć zmniejszenie liczby sprzętów do niezbędnego minimum. Zwierzakowi o wiele łatwiej będzie poruszać się po powierzchni, na której ma swobodę ruchu. Taras dobrze jest zaopatrzyć w miski na jedzenie i wodę. Dzięki nim zwierzę nie będzie musiało wbiegać do domu za każdym razem, gdy zgłodnieje lub będzie mu się chciało pić.

Podczas aktywnego spędzania czasu ze swoim pupilem na świeżym powietrzu warto pamiętać o pozostawieniu na tarasie kilku zabawek - by zawsze mieć pod ręką coś dla zwierzaka, by urozmaicić mu czas. 

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.