Taras wolnostojący – czym jest?

05 sierpnia 2016

Taras wolnostojący to – jak sama nazwa wskazuje – oddzielona od domu i wybudowana w mniejszej lub większej od niego odległości konstrukcja, która ma za zadanie zapewnić domownikom relaks oraz wypoczynek w zaciszu własnego ogrodu. Taras wolnostojący stanowi również niezwykle atrakcyjne rozwiązanie oraz ciekawą alternatywę dla typowej konstrukcji tarasowej, która najczęściej jest dobudowywana do gotowego budynku mieszkalnego.

Przed przystąpieniem do prac związanych z budową tarasu wolnostojącego, trzeba dokładnie przemyśleć, w jakim miejscu powinien się on znaleźć. Ostateczna lokalizacja tej konstrukcji będzie bowiem miała duży wpływ na jej wygląd. Warto rozważyć umieszczenie tarasu w miejscu, w którym będzie się naturalnie komponował z otaczającą go przyrodą oraz elementami małej architektury ogrodowej.

Umiejscowienie wolnostojącego tarasu


Planując budowę tarasu wolnostojącego należy wziąć pod uwagę zarówno rozmiar, jak i układ przestrzenny ogrodu, w którym dana konstrukcja będzie się znajdowała. Nie powinna ona dominować nad otoczeniem, przesłaniając zielony krajobraz, jednak musi być na tyle duża, by jej późniejsze użytkowanie nie sprawiało trudności. Optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie takiego tarasu, w którym swobodnie będą się mogli poruszać wszyscy członkowie rodziny.

Materiał

Decydując się na zbudowanie tarasu wolnostojącego, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostanie  on zrobiony. To właśnie od niego będzie zależała trwałość całej konstrukcji. Materiał na taras powinien być estetyczny, twardy, wytrzymały oraz odporny na zarysowania i działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Wybór tworzywa powinien być również uzależniony od przeznaczenia tarasu, jego lokalizacji w ogrodzie, a także od najbliższego otoczenia, w którym się znajdzie. Materiałem na taras, który obecnie staje się coraz bardziej popularny, są deski kompozytowe. Łącząc w sobie estetykę naturalnego drewna z trwałością nowoczesnych polimerów, stanowią ciekawe rozwiązanie, gwarantujące atrakcyjny i ponadczasowy wygląd. Deski kompozytowe, dzięki swoim właściwościom, nie wymagają również malowania, impregnowania, ani konserwacji, przez co są wyjątkowo praktyczne w użytkowaniu.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.