Sztachety ogrodzeniowe z kompozytu – zalety rozwiązania

24 lipca 2017

Dzięki swoim właściwościom, wytrzymałości i trwałości, połączonych z atrakcyjnym wyglądem, deski kompozytowe idealnie sprawdzają się jako pokrycie tarasu. Mają antypoślizgową powierzchnię i nietrudno je wyczyścić, dlatego właściciele tarasów i balkonów coraz częściej wybierają podłogę zrobioną z kompozytu.

Nie jest to jedyny sposób wykorzystania desek kompozytowych. Można je również zamontować na elewacji budynku – wyglądają jak drewno, jednak są od niego trwalsze i bardziej wytrzymałe. Deski kompozytowe, przeznaczone do zamontowania na fasadzie, nadają budynkowi eleganckiego i oryginalnego stylu. Deski kompozytowe mają także inne zastosowanie – możemy wykorzystać je jako sztachety ogrodzeniowe. To bardzo praktyczny wybór, ogrodzenie zrobione z kompozytu są bardzo solidne. Jeśli połączymy je z fasadą pokrytą kompozytowymi deskami oraz tarasem o takim pokryciu, otoczenie domu będzie bardzo efektowne, a jednocześnie spójne.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie z kompozytu?

Ogrodzenie chroni naszą prywatność, a jednocześnie jest wizytówką domu, powinno więc być zadbane, stylistycznie dopasowane do domu i jego otoczenia. Sztachety z kompozytu to nowoczesny pomysł na ogrodzenie. Dzięki zawartości drewna mają elegancki i naturalny charakter, z kolei polimery powodują, że wykonane z tego materiału ogrodzenie jest trwałe i odporne na wiele czynników, takich jak na przykład niesprzyjająca pogoda, gnicie, butwienie, promienie słoneczne, ogień, pleśń, mech lub szkodniki. Co bardzo ważne, dobrej jakości deski kompozytowe łatwo jest oczyścić, a zrobione z nich ogrodzenie nie wymaga impregnowania, konserwowania lub innych uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych.

Różne sposoby montażu ogrodzenia z desek kompozytowych

To uniwersalne rozwiązanie, ponieważ sztachety z kompozytu mogą być montowane na różne sposoby. Możliwe jest zainstalowanie ich w pozycji pionowej, ale także ułożonych poziomo. Dlatego warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów, wyspecjalizowanych w montażu ogrodzeń z kompozytowych sztafet. W przypadku desek ProDeck, dzięki nowoczesnej aplikacji, możliwe jest zaprojektowanie ogrodzenia, co na pewno pomaga dobrać najlepsze rozwiązanie.

Trwałość na lata

Sztachety z kompozytu sprawdzają się lepiej niż te wykonane z drewna. Nie trzeba ich regularnie czyścić lub malować, w przeciwieństwie do całkowicie naturalnego materiału, są odporne na korozję biologiczną i chemiczną. Warto zdecydować się na sztachety wyposażone w system połączeń na pióro i wpust – zwiększa to powierzchnię klejenia, co z kolei przyczynia się do większej stabilności ogrodzenia.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.