Przygotowanie fundamentu pod aranżację tarasu

07 wrzesnia 2018

Taras, tak samo jak dom jest wieloletnią inwestycją na przyszłość. Ważne więc jest, aby podczas budowy zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy detal. W efekcie otrzymamy bezpieczną, stabilną konstrukcję, którą będziemy mogli się wraz z domownikami naprawdę długo cieszyć. Jak zatem zabrać się do przygotowywania fundamentu pod nasz taras? Zachęcamy do lektury naszego wpisu!

Prace zaczynamy od odpowiedniego przygotowania podłoża. Od czego zacząć? Najlepiej od usunięcia wierzchniej warstwy gleby (zawierającej trawę, kamienie, resztki organiczne itp.). W kolejnym kroku przygotowujemy hydroizolację oraz wykopy fundamentowe. Później możemy przystąpić do układania fundamentu w szalunkach z desek.

Pamiętajmy jednak, że z następnym etapem budowy tarasu będziemy musieli zaczekać co najmniej 2 tygodnie - do czasu aż wylany beton się zawiąże. 

Fundament pod taras - o czym warto pamiętać?

By fundament tarasowy był odpowiednio przygotowany, należy dopilnować, by uchronić go przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Nadmierne nasłonecznienie, wilgoć - tego należy stanowczo unikać! Pamiętajmy również o tym, że fundament powinien być przez cały czas hydratacji utrzymywany w odpowiednich warunkach cieplnych i wilgotnościowych. W tym celu konieczne jest spryskiwanie go wodą.

Ostatnie kroki

Na sam koniec przygotowujemy specjalne nieprzepuszczalne podłoże, ze spadkiem 5-10 mm/m, by skutecznie odprowadzać wodę z powierzchni gruntowej. Następnie konstrukcję przytwierdzamy do podłoża na legarach wspartych kołkami. By uniknąć rozrostu roślinności pod powierzchnią naszego tarasu rekomendujemy wypełnienie przestrzeni między podporami geowłókniną, a także wykorzystanie podsypki żwirowej.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.