Ogrodzenie z desek kompozytowych

10 sierpnia 2016

Kompozyt to materiał, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Dzięki licznym zaletom desek kompozytowych, takim jak estetyczny wygląd, niezawodna trwałość i odporność na uszkodzenia oraz wpływ warunków atmosferycznych, można je wykorzystywać nie tylko do budowy tarasów, pomostów i obrzeży basenów, ale również do elewacji czy ogrodzeń.

Deska kompozytowa swoim wyglądem przypomina naturalne drewno. Surowiec ten charakteryzuje się jednak znacznie lepszymi parametrami i właściwościami technicznymi, które sprawiają, że bardzo dobrze sprawdza się on również jako materiał ogrodzeniowy.

Właściwości desek kompozytowych

Deski kompozytowe są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie takich czynników jak wilgoć, promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury. Dzięki swoim uwarunkowaniom nie wymagają malowania, impregnowania czy konserwacji, wystarczy regularne czyszczenie ich wodą z delikatnym środkiem myjącym. Są także odporne na gnicie i butwienie, nie rozwarstwiają się oraz nie tracą koloru.

Zalety ogrodzenia z desek kompozytowych

Ogrodzenia kompozytowe stanowią ciekawą alternatywę dla systemów ogrodzeń drewnianych i stalowych. Są bardzo uniwersalne, ponieważ pasują niemal do wszystkich stylów architektonicznych, a co za tym idzie - stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Deski kompozytowe stanowią doskonały materiał, dzięki któremu można wykonać jednolity płot. Dodatkowo, w przeciwieństwie do litego drewna, deski te nie wypaczają się i są znacznie bardziej odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Łatwiej niż z drewna, można także zmyć z nich brud.

Montaż oraz inne zastosowania kompozytu

Choć montaż ogrodzenia z desek kompozytowych nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi, najlepiej jest go zlecić doświadczonym fachowcom. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko przebiegnie szybko i prawidłowo. Sama konstrukcja ogrodzenia jest natomiast na tyle solidna, że można ją z powodzeniem stawiać nawet na niestandardowej i wymagającej powierzchni. Ponieważ kompozyt jest materiałem niezwykle funkcjonalnym i trwałym, gotowe systemy desek kompozytowych, wykorzystywane do tworzenia ogrodzenia, mogą być również stosowane do budowania wiat samochodowych, furtek, szop ogrodowych, a także różnego rodzaju ogrodzeń kwietników i altanek. 

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.