Kwiaty wiosenne na taras – jakie wybrać?

30 maja 2016

Kto z nas nie chciałby mieć pięknego i eleganckiego tarasu? W końcu spędzamy na nim czas z przyjaciółmi i rodziną, wykonujemy ćwiczenia sportowe, czytamy książki. Nic innego nie sprzyja lepiej wszelkiej aktywności niż kontakt z naturą, szczególnie wiosną, kiedy wszystkie kwiaty bujnie zakwitają. Dlatego dobrze jest zaplanować, jakie rośliny najlepiej posadzić o tej porze roku.

 Do wiosny warto przygotować się... już jesienią! Niektóre rośliny cebulowe lepiej zasadzić właśnie wtedy. Odwdzięczą się tym, że po zimie pięknie zakwitną. Należą do nich narcyzy, ranniki, przebiśniegi czy zawilce. Inne tego rodzaju odmiany nie mają takich wymagań  np. mieczyki, hiacynty czy żonkile, które wystarczy posadzić już wiosną.

W okresie przymrozków

Aura z początkiem wiosny bywa zmienna. Za oknem może panować jeszcze niska temperatura, a nocami zdarzają się przymrozki. Jakie gatunki wybrać w tym okresie? Najbardziej polecane to jaskry albo ciemierniki. To dobry wybór na początek sezonu.

Na wiosnę warto posadzić również bratki. Są nie tylko odporne na zmiany pogody, ale też będą pięknie wyglądać na tarasie. Musimy tylko pamiętać o jednym fakcie  na początku dobrze jest wynosić doniczkę na zewnątrz w ciągu dnia. Potem zabieramy ją na noc z powrotem pod dach  zabieg ten ma na celu przyzwyczajenie rośliny do zmiennych warunków pogodowych. Po około tygodniu zahartowane bratki mogą pozostać już na tarasie aż do jesieni.

Sezon na tarasie w pełni

 W maju warto pomyśleć o sadzeniu ziół i roślin ozdobnych, takich jak nagietki, słoneczniki, nasturcje, czy dalie. Co więcej, od tego miesiąca wspaniale kwitną stokrotki oraz niezapominajki, które wyglądają pięknie na każdym tarasie. W czerwcu należy pikować kwiaty letnie wysiane w maju. Można wówczas posadzić również groszek pachnący lub rezedę.

Podsumowując, odpowiednie przygotowanie się zapewni nam wiele korzyści. Na naszym tarasie zobaczymy najpiękniejsze kwiaty, a niektóre z nich będą cieszyć nasze oko nie tylko w maju czy czerwcu, ale aż do wczesnej jesieni. 

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.