Jakie deski kompozytowe kupić? | Wybór desek kompozytowych

04 kwietnia 2018

Deski kompozytowe pozyskiwane są z połączenia wysokogatunkowego drewna i tworzywa sztucznego. Przy zakupie warto dokładnie dowiedzieć się, jakich komponentów użyto w procesie produkcji. Deski bowiem różnią się od siebie nie tylko rodzajem włókna drzewnego, jak również zastosowanym polimerem. Ma to ogromne znaczenie - bo jedynie wysoka jakość składników daje użytkownikowi gwarancję wieloletniej wytrzymałości produktu, nawet w najbardziej wymagających i niesprzyjających warunkach atmosferycznych. 

Istotną informacją dla użytkownika jest również kraj pochodzenia desek kompozytowych. Jeśli nie możemy uzyskać takiej informacji, to mimo korzystnej niższej ceny, nie powinniśmy decydować się na taki zakup - gdyż trwałość i jakość materiału może być wyraźnie gorsza.

Rekomendujemy zakup systemów kompozytowych od firm krajowych, co pozwoli nam na pewność, że producenci  dbają o swój produkt na każdym etapie realizacji, oferując przy tym najbardziej korzystną relację ceny do jakości.

Istotny jest również sposób wykończenia powierzchni desek. Najpopularniejsze na rynku rozwiązania to: szczotkowanie i szlifowanie. Oba z nich mają swoje plusy - szlifowanie rekomendujemy przede wszystkim do ogrodzeń i elewacji. Z kolei pierwszy wariant jest szczególnie polecany do desek tarasowych. Dlaczego? Gdyż znacznie lepiej przygotowuje materiał do wieloletniego użytkowania, nadaje mu cech antypoślizgowych i niepowtarzalnego wyglądu. 

Przed zakupem warto także spytać sprzedawcę o gwarancję. Najczęściej obejmuje ona gnicie, butwienie oraz uszkodzenia spowodowane przez owady. Produkty wyższej jakości cechuje przedłużona gwarancja nawet do 25 lat, podczas gdy standardowe wyroby są nią objęte tylko do 10. Co ciekawe - na niektóre z nich dodatkowo obowiązuje gwarancja na uszkodzenia mechaniczne. O jakości i klasie produktu świadczą też certyfikaty i atesty wydawane przez akredytowane laboratoria. Ich brak może sugerować, że nie zostały spełnione podstawowe normy bezpieczeństwa i jakości.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.