Kinder party na tarasie

28 sierpnia 2017

Lato i wakacje to idealna pora na urządzenie kinder party na świeżym powietrzu. Warto do tego celu wykorzystać taras. Aby przyjęcie dla dzieci odniosło sukces i sprawiło przyjemność większym i mniejszym maluchom, trzeba je odpowiednio zaplanować.

Przygotowania do zabawy dla dzieci dobrze jest rozpocząć od wręczenia małym gościom zaproszeń. Kolorowe kartki, nawiązujące do klimatu kinder party, na pewno sprawią wiele radości pociechom. Zastawa na kinder balu powinna być kolorowa, a naczynia lekkie. W tej sytuacji bardzo dobrze sprawdzają się plastikowe lub papierowe talerze i kubki, szklane i ceramiczne elementy dzieci mogą rozbić, a odłamkami zrobić sobie krzywdę.

Girlandy, serpentyny i balony

Kolejną kwestią jest dekoracja. Ozdobne akcesoria powinny być pełne barw i wzorów. Niezbędne są kolorowe balony, serpentyny, girlandy i serwetki. Bardzo duże znaczenie mają drobiazgi, takie jak na przykład wizytówki z imionami gości na stole. Sprawi to, że dzieci poczują się ważne. Na kinder party nie można zapomnieć o przygotowaniu dla dzieci atrakcyjnych zabaw, dzięki którym przyjemnie spędzą czas. Takie atrakcje możemy przygotować samodzielnie lub zatrudnić profesjonalnego animatora.

Bezpieczeństwo podczas kinder party na tarasie

Na stołach lepiej nie ustawiać wazonów z kwiatami, które mogłyby przewrócić się w czasie zabawy. Unikajmy też ustawiania świeczek. Przestrzeń zabawy powinna być bezpieczna - pamiętajmy, aby usunąć z tarasu niepotrzebne sprzęty oraz meble o ostrych kantach. Optymalnym pokryciem tarasu będą w tym przypadku deski kompozytowe. Mają one antypoślizgowe właściwości, dlatego można po nich bezpiecznie chodzić nawet po opadach deszczu. Są też łatwe do wyczyszczenia, a ich powierzchnia pozbawiona jest drzazg.

Menu dla maluchów

Menu na kinder party nie powinno być skomplikowane. Warto postawić przede wszystkim na przekąski, najlepiej zdrowe, czyli pokrojone owoce i warzywa. Można także przygotować małe, kolorowe kanapki. Przed przyjęciem należy oczywiście zapytać rodziców małych gości, czy ich pociechy nie mają alergii pokarmowej i nie trzeba przygotować dla nich specjalnego menu.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.