Jesienne kwiaty na taras

30 wrzesnia 2016

Jesień to pora roku, podczas której również można się cieszyć czasem spędzanym na tarasie. Chcąc zadbać o to, by przestrzeń ta wyglądała atrakcyjnie także w te nieco chłodniejsze dni, warto zdecydować się na typowo jesienne kwiaty, które, wypełniając tarasowe skrzynki i doniczki, upiększą je i poprawią nam humor.

Aranżacja tarasu jesienią, podobnie jak latem, może zachwycać różnorodnością barw. Konieczne jest jedynie odpowiednie dobranie kwiatów i krzewów, które kwitną o tej porze roku i są odporne na niskie temperatury. Wśród najpopularniejszych roślin znajdują się przede wszystkim astry, rudbekie, wrzosy, złocienie oraz chryzantemy. Coraz częściej spotykane są także czubatki, zawilce japońskie, rozchodniki okazałe, a także begonie, które charakteryzują się dużą tolerancją na niekorzystne warunki pogodowe, w tym przymrozki.

Jak pielęgnować kwiaty jesienią?

Jesienne kwiaty na taras, co do zasady, wymagają żyznego, średniowilgotnego oraz przepuszczalnego podłoża. Zanim nadejdzie zima, warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tego typu roślin przed ewentualnym zmarznięciem. Korzystnym rozwiązaniem może się w tym przypadku okazać przeniesienie doniczek z kwiatami do chłodnego pomieszczenia. Dzięki temu wiosną będą one mogły znów powrócić na taras. Pamiętajmy również, że jesień to nie tylko okres, w którym przygotowujemy kwiaty i rośliny na zimę. To także czas sadzenia roślin cebulowych, takich jak tulipany czy żonkile. Aby mieć pewność, że na wiosnę zachwycą nas swoim wyglądem, już we wrześniu i październiku trzeba zadbać o to, aby wypuściły swoje korzenie.

Dodatki do jesiennych kwiatów

Chcąc sprawić, że taras będzie wyglądał niepowtarzalnie, warto upiększyć znajdujące się w skrzynkach oraz różnego rodzaju kwietnikach kompozycje kwiatowe. Można to zrobić za pomocą popularnych jesienią dużych, pomarańczowych dyń, jabłek, orzechów laskowych, a także owoców jarzębiny oraz dzikiej róży. Dzięki temu nasz taras nabierze unikatowego charakteru, a my będziemy mogli w pełni podziwiać uroki jesieni.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.