Jakie meble wybrać na taras?

27 czerwca 2016

Odpoczynek na świeżym powietrzu jest w lecie najlepszą i najczęstszą formą relaksu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, jaką jest taras. Ładny i wygodny zestaw wypoczynkowy może umilić spotkania z przyjaciółmi i wieczorny relaks z rodziną. Ostateczna decyzja o zakupie mebli tarasowych powinna być jednak uzależniona od kilku czynników.

Wybierając meble na taras, należy zastanowić się, do czego nam będą służyły - do samotnego odpoczynku z książką, wylegiwania się na słońcu, czy raczej do spotkań w gronie znajomych. W zależności od tego może nam wystarczyć krzesło, kilka leżaków lub możemy potrzebować dużego stołu, przy którym zmieści się kilkanaście osób.

Planując zakup mebli na taras powinniśmy się kierować nie tylko ich ładnym wyglądem, ale również odpornością na działanie różnych czynników zewnętrznych, w tym niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz i śnieg. Warto również wybierać te produkty, które posiadają dodatkowe wzmocnienia gwarantujące komfort i bezpieczeństwo oraz są łatwe w konserwacji i pielęgnacji.

Styl

Wybierając meble warto również kierować się stylem, w jakim jest zaaranżowany nasz ogród. Ważne, aby umeblowanie tarasu pasowało do aranżacji ogrodu i tworzyło razem spójną całość. Dobrze jest również wybrać takie meble, do których w przyszłości z łatwością będzie można dobrać różnego rodzaju akcesoria i dodatki. Na rynku istnieje szeroki wybór modeli wykonanych z rozmaitych materiałów, takich jak drewno, rattan, metal, a nawet plastik, które dzięki swoim kształtom i właściwościom zapewniają duże możliwości aranżacyjne.

Powierzchnia

Decydując się na samodzielne umeblowanie tarasu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego kształt oraz dostępny metraż. Nawet małe miejsce można bowiem przekształcić w przytulny i funkcjonalny kąt do relaksu. Posiadając nieduży taras, warto wybrać lekkie oraz stosunkowo niewielkie meble, które poza sezonem letnim z łatwością będzie można poskładać i zabezpieczyć. Jeśli natomiast jest się posiadaczem dużego tarasu, warto wybrać ostatnio bardzo modne i charakterystyczne duże kanapy i fotele, wykonane z polirattanu lub technorattanu. Można również zdecydować się na duży stół lub drewnianą ławę, przy której w ciepłe letnie dni będzie można jeść posiłki.

Jeśli powierzchnia tarasu jest wystarczająco duża, można również zainwestować w różnego rodzaju leżaki, hamaki, pufy oraz huśtawki.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.