Jak zadbać o deski kompozytowe zimą?

26 listopada 2018

Tarasowe deski kompozytowe są bardzo popularną, jak również ciekawą alternatywą dla zwykłego drewna. Na ich korzyść przemawiają przede wszystkim wygoda w eksploatowaniu, brak potrzeby częstej pielęgnacji oraz wysoka odporność na czynniki zewnętrzne. A to wszystko przy zachowaniu praktycznych właściwości tworzyw sztucznych przy równoczesnym wyglądzie tradycyjnych, drewnianych nawierzchni!

Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chcemy cieszyć się pięknym wyglądem naszego tarasu jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiednim jego zabezpieczeniu. Jak dbać o tarasowe deski kompozytowe zimą?

Jak zabezpieczyć taras kompozytowy przed działaniem wody?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest unikanie zalegającej wody. Mimo, że deski kompozytowe są odporne na wodę oraz gnicie, to zawsze należy dbać o to, aby były suche. Ma to związek z pleśnią oraz grzybami, które mogą w pewnym stopniu przyczynić się do zniszczenia naszych desek. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy zawsze pamiętać o odpowiednią ilość pustej przestrzeni, która zapewni właściwą cyrkulację powietrza. Równie ważne jest także regularne czyszczenie drążeń w deskach, czyli ryfli.

Gdy spadnie śnieg

Gdy spadnie śnieg, także nie możemy zapomnieć zadbać o deski kompozytowe. Lód oraz śnieg najlepiej usuwać będzie za pomocą soli kamiennej oraz plastikowej łopaty do odśnieżania. Należy jednak pamiętać o wyczuciu. Zbyt wiele włożonej w odśnieżanie siły może poskutkować zarysowaniem naszych desek. Warto też, jeśli tylko jest to możliwe, usunąć użytej podczas oczyszczania tarasu soli, tak aby zapobiec jej wsiąknięciu w deski. Najważniejszą rzeczą jest jednak aby pamiętać, że kluczem do zachowania estetycznego wyglądu naszego tarasu, a co za tym idzie użytych przy jego aranżacji desek kompozytowych, przez długie lata eksploatacji jest odpowiednie zabezpieczenie go przed nadejściem zimy.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.