Jak zaaranżować taras przed domem?

19 października 2017

Taras przed domem jest swego rodzaju przejściem pomiędzy domem a ogrodem, a w ciepłe dni doskonale zastąpi salon lub jadalnię. Może też być miejscem zabaw dla dzieci i dorosłych oraz przestrzenią relaksu w otoczeniu natury. Oczywistym jest, że aranżacja tarasu powinna być dostosowana do potrzeb domowników, dlatego jeszcze na etapie planowania warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy z niego korzystać. Oto kilka ciekawych propozycji i inspiracji na jego zaaranżowanie.

  Niezależnie od przeznaczenia tarasu, podstawową kwestią jest jego pokrycie. Nawierzchnia tarasu powinna być wytrzymała, łatwa do utrzymania w czystości, bezpieczna, ale także estetyczna. Te warunki spełniają deski kompozytowe, które znakomicie zastąpią naturalne drewno. To wygodne rozwiązanie, ponieważ deski kompozytowe nie wymagają konserwacji i impregnacji, a przy tym są odporne na wilgoć, pleśń czy grzyby. Są bezpieczne w użytkowaniu – gładkie i antypoślizgowe, sprawdzą się więc nawet w domu ze zwierzętami lub małymi dziećmi.

Urządzanie przestrzeni tarasu

Kiedy mamy już za sobą decyzję o wyborze nawierzchni tarasu, pozostaje nam jego urządzenie. Centralne miejsce powinien zajmować stół i dostosowane do niego siedziska – mogą to być krzesła lub fotele i większa sofa. Na tarasie możemy ustawić także pufy i duże poduchy z materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne, idealne do odpoczynku. Oryginalnym rozwiązaniem jest hamak.

Miłośnicy ogrodowych przyjęć mogą zaopatrzyć się w grill, dzięki któremu szybko przygotują i podadzą pyszny posiłek, bez potrzeby ciągłych wizyt w kuchni. Na grillu przygotujemy dania mięsne, rybne i warzywne – to doskonała alternatywa dla tradycyjnych potraw. Dodatkowo grillowanie jest wspaniałą okazją do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Oświetlenie i roślinność

Kolejnym ważnym elementem tarasu powinno być oświetlenie. Dobrym pomysłem jest zamontowanie lamp lub promienników grzewczych, które umożliwią korzystanie z przestrzeni tarasowej nawet po zmroku i przy niższych temperaturach. Oprócz oświetlenia funkcjonalnego, na tarasie pięknie będą prezentowały się łańcuchy ledowe, lampiony i duże świece, które stworzą przytulną i romantyczną atmosferę.

Taras to także odpowiednie miejsce na mały ogródek. Duże donice z ozdobnymi krzewami i kwiatami są piękną ozdobą. W mniejszych doniczkach możemy zasadzić kuchenne zioła i przyprawy, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia tarasu jest zadaszenie, które ochroni użytkowników przed słońcem lub deszczem. Dostępne są różne rozwiązania, od prostego parasola po stałe, rozsuwane zadaszenie. Takie okrycie jest bardzo praktyczne, ponieważ dzięki niemu możemy korzystać z tarasu nawet w niesprzyjających warunkach.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.