Jak urządzić taras w stylu klasycznym?

07 wrzesnia 2018

Styl klasyczny to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych podczas aranżacji wnętrz. Z racji swojej uniwersalności, można go zastosować w praktycznie każdej kompozycji przestrzennej, niezależnie od metrażu i układu pomieszczeń domu. Co go wyróżnia na tle pozostałych?

Przede wszystkim elegancki styl, oraz wygoda. Każdy miłośnik komfortowych wnętrz będzie nim zachwycony. Co najważniejsze - styl ten przypada do gustu bardzo wielu, ponieważ ma swój urok i klasę, a jednocześnie nie jest zbyt nowoczesny i ekstrawagancki. Stawia po prostu na sprawdzone rozwiązania wnętrzarskie. 

Jak przenieść go na taras?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta - wyobrażając sobie, że przydomowy ogród ma być przedłużeniem naszego salonu. Decydując się na takie rozwiązanie, należy przede wszystkim postawić na szlachetne gatunki drewna (przy wyborze mebli i dekoracji), jak również na stonowane delikatne i zarazem eleganckie kolory, które nadadzą aranżacji swoistego charakteru. Na podłodze świetnie będą wyglądały panele kompozytowe, które doskonale imitują drewnianą podłogę czy panele.  Projektując zadaszenie, warto postawić na altanowo-pergolowe inspiracje. Drewniane belki, strop, wykorzystanie bluszczu oraz pnącz doda kameralnego uroku, a także stworzy swoistą zieloną barierę dla otoczenia. 

Inne dodatki niż drewno? Tak, jak najbardziej! Ławki, huśtawka, klasyczne stoły - to wszystko idealnie będzie się komponować ze szlachetnym drewnem, i będzie tworzyć kontrast z nieco surową pierwszą wizualną warstwą aranżacji.

Dodatki

Klasyczny styl na taras mogą uwypuklić takie dodatki jak: donice z kwiatami i zielonymi roślinami. Bardzo ważne rolę w kompozycji pełni również światło. Lampy i lampiony powinny nawiązywać do tradycyjnych form, efektownie wyglądają metalowe latarenki ze świecami. Na tarasie w stylu klasycznym sprawdzą się również eleganckie kinkiety. Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie oświetlenia LED-owego w formie listw, jednak warto pamiętać aby umieścić je w takich miejscach, aby nie były widoczne, a jedynie wytwarzały subtelną poświatę dookoła. Całość pięknie uzupełni ogrodowy kominek w klasycznym stylu.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.