Jak przygotować taras na nadejście jesieni?

11 wrzesnia 2018

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, czas więc na przygotowanie domu na zmianę pory roku. Zmiany we wnętrzach to przede wszystkim przearanżowywanie kompozycji, dobieranie właściwych dodatków, takich jak koce, poduszki, lampiony, świece, ozdoby. A co w przypadku tarasu? W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zabezpieczyć taras przed nadejściem chłodniejszych jesiennych dni. 

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by sprawdzić, które elementy wyposażenia naszej przydomowej przestrzeni wymagają naprawy, bądź konserwacji. Ławki, stoliki, huśtawki itp. mogą się w lecie podczas intensywnego użytkowania w łatwy sposób uszkodzić lub pobrudzić. Przed nadejściem przymrozków warto się tymi kwestiami zająć. W przypadku konserwacji - jeśli mamy taras wykończony deskami kompozytowymi, to do utrzymania czystości wystarczy nam woda z delikatnym środkiem myjącym. 

Co z meblami? Te, które mogą być narażone na działanie mrozu i opadów atmosferycznych możemy albo odpowiednio zabezpieczyć (np. folią, futerałem ochronnym), albo przenieść do wnętrza domu. W ten sposób zyskamy pewność, że wszystko zostanie uchronione przed szkodliwym działaniem wilgoci. 

Podobnie powinniśmy postąpić z kwiatami - te, które w sezonie letnim były wystawione na zewnątrz jako ciepłolubne, należy przenieść do domu by przetrwały zmianę aury. Co w zamian możemy postawić na tarasie? Przede wszystkim wrzosy - które są naturalnie bardziej odporne i są typowymi jesiennymi kwiatami. Ładnie z nimi będą komponować się chryzantemy, czy astry. 

Do dekoracji naszego tarasu możemy również wykorzystać owoce - dzikiej róży lub głogu. Gdy umieścimy je w wazonikach, lub małych doniczkach, będą wyglądały zjawiskowo. 

Warto również rozważyć rozstawienie lampionów na tarasie, oraz dekorację balustrad jesiennymi bukietami z liści i gałązek - wówczas uzyskamy w pełni magiczny efekt jesiennego ogrodu.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.