Jak czyścić deski kompozytowe?

Jak czyścić deski kompozytowe?

28 listopada 2016

Deski kompozytowe stanowią niezwykle trwały i odporny na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych materiał. Ich zaletą jest również to, że wykonany z nich taras lub balkon, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, nie wymaga przeprowadzania specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Chcąc jednak jak najdłużej cieszyć się estetycznym wyglądem nawierzchni z desek kompozytowych, warto ją regularnie czyścić.

Czyszczenie tarasów z desek kompozytowych

Deski tarasowe z kompozytu, w przeciwieństwie do drewna, nie wymagają impregnacji. Ułatwia to znacznie proces ich użytkowania. Producenci desek kompozytowych zalecają, aby przed oczyszczaniem ich powierzchni zabezpieczyć ją odpowiednim środkiem pielęgnującym. ProDeck zaleca tutaj środek pielęgnujący Protector WPC, dostępny w autoryzowanej sieci sprzedaży producenta desek tarasowych z kompozytu, jak również w sklepie online www.fajnadeska.pl. Środek jest dostępny w wersji 1 – litrowej, jak również 5 – litrowej, dzięki czemu przyda się zarówno na schody lub balkon, jak i na duży taras kompozytowy.

Usuwanie plam i zanieczyszczeń z tarasów kompozytowych

Zarówno na deskach kompozytowych, jak i na każdym innym materiale na taras czy balkon, mogą pojawiać się trudne do usunięcia plamy i zabrudzenia. W większości przypadków wystarczy woda z płynem do mycia naczyń, jednak zdarzają się również sytuacje, w których konieczny może się okazać zakup specjalnego preparatu czyszczącego. Pomoże on usunąć różnego rodzaju uporczywe zabrudzenia, takie jak tłuszcz, plamy z oleju czy sadza.

Dodatkowa pielęgnacja desek kompozytowych

Codzienna eksploatacja nawierzchni balkonu lub tarasu może sprawić, że na deskach kompozytowych pvc pojawią się zarysowania. W takim przypadku najlepiej jest je usunąć przy pomocy papieru ściernego, wełny stalowej lub miękkiej drucianej szczotki. Wystarczy szlifować deski równolegle do przebiegu znajdujących się na nich ryfli. Z kolei chcąc ożywić kolor desek kompozytowych oraz zabezpieczyć je przed zaplamieniami, warto zastosować dedykowany do tego typu nawierzchni specjalny środek do renowacji.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.