Jakie deski kompozytowe na balkon? | Wybór desek kompozytowych na balkon

13 kwietnia 2018

Balkon – wiosną i latem to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Tętniący energią, nasycony zielenią i zapachem kwiatów, stanowi główny ośrodek wypoczynkowy każdego domownika. Relaks z książką po pracy, leniwe rozmowy wieczorem w gronie najbliższych – takie chwile mogą być jeszcze bardziej wyjątkowe i magiczne na własnym balkonie. By nadać mu niepowtarzalnego klimatu i móc cieszyć się z niego latami, należy zadbać odpowiednio o wszystkie szczegóły już na etapie projektowania i aranżacji. Jak zatem uczynić nasz balkon wyjątkowym, estetycznym i zarazem nowoczesnym?

Z pomocą przyjdą nam deski kompozytowe - ta coraz popularniejsza forma wykończenia przestrzeni przydomowej ma swoje wielkie plusy w przypadku aranżacji tarasów, ogrodów czy właśnie balkonów.

Przede wszystkim stanowią one połączenie najwyższej jakości drewna, nowoczesnych polimerów oraz dodatków wpływających na zwiększenie wytrzymałości materiału. Ponadto są niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu - nie wymagają ciągłej konserwacji, sezonowego malowania czy impregnacji. Jednocześnie pozostają cały czas odporne nawet na najbardziej niesprzyjające warunki pogodowe - intensywny deszcz, śnieg i mróz. Co więcej, deski kompozytowe mają specjalne właściwości ochronne zapobiegające gniciu oraz butwieniu materiału. Do ich czyszczenia nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego środka, wystarczy woda ze zwykłym środkiem myjącym.

Montaż desek i systemów kompozytowych jest intuicyjny i nieskomplikowany. Warto jednak zlecić przeprowadzenie go specjalistom, szczególnie w przypadku niestandardowego balkonu - gdy precyzyjnie trzeba ułożyć deski na trudnej, nietypowej powierzchni.

Wielką zaletą desek kompozytowych jest także ich funkcjonalność. Można nimi w ciekawy sposób zabudować kwietniki czy duże donice ogrodowe. Nic nie stoi na przeszkodzie by skonstruować z nich mini stoliki czy ławki, które w przyjemny dla oka sposób będą komponować się wizualnie z resztą przestrzeni balkonu.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.