Deski kompozytowe wytwarzane metodą ekstruzji


Każda z desek kompozytowych produkowanych przez ProDeck:
1. Tarasowa deska kompozytowa TERRAhttps://www.prodeck.pl/pl/product/terra-deska-tarasowa
2. Tarasowa deska kompozytowa EVO PRO: https://www.prodeck.pl/pl/product/evo-deska-tarasowa
3. Tarasowa deska kompozytowa DEX: https://www.prodeck.pl/pl/product/deska-kompozytowa-dex-taras
4. Ogrodzeniowa deska kompozytowa TERRA: https://www.prodeck.pl/pl/product/terra-deska-ogrodzeniowa

jest wytwarzana metodą ekstruzji, co znacząco wpływa na ich trwałość oraz wytrzymałość. 

Na czym polega ekstruzja?Metoda ekstruzji polega na produkcji desek kompozytowych wypełnionych wewnątrz i zewnątrz tym samym materiałem kompozytowym, składającym się z:

a) najwyższej jakości mączki drzewnej, pozyskiwanej m. in. z wysokogatunkowej jodły od polskich dostawców

b) PVC (inaczej zwane WPC) – polichlorek winylu, czyli polimer syntetyczny, cechujący się odpowiednimi właściwościami termoplastycznymi do produkcji wysokiej jakości tworzyw sztucznych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne oraz wytrzymałych na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne 

c) dodatków uszlachetniających – wśród nich są między innymi filtry UVA i UVB, dzięki którym np. deski kompozytowe ProDeck nie odbarwiają się pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego. 

Ekstruzja vs koekstruzja desek kompozytowych


Alternatywną do ekstruzji jest metoda koekstruzji polegająca na różnicowaniu materiałów użytych do produkcji warstw zewnętrznych oraz wewnętrznych desek tarasowych i ogrodzeniowych PVC.
Stosowanie tej metody przez producentów desek kompozytowych podyktowane jest ograniczaniem kosztów produkcji, co niestety idzie również w parze z obniżaniem finalnej jakości produktów.

Większa trwałość i wytrzymałość desek kompozytowych


Wysoka odporność desek kompozytowych ProDeck na szkodliwe działanie promieni UV, to z jednej strony efekt zastosowania wydajnych filtrów UVA i UVB w ich strukturze, z drugiej strony wpływa na to zastosowanie metody ekstruzji w procesie ich produkcji. Jednolita struktura desek kompozytowych ProDeck, uzyskiwana poprzez produkcję metodą ekstruzji, w połączeniu z ich właściwie dobraną grubością, gwarantuje bardzo niską ich przenikliwość dla oddziaływania szkodliwych promieni UV.
Oznacza to, że taras kompozytowy, gdzie zastosowano 1 z systemów oferowanych przez ProDeck, nie odbarwi się nawet przy największych upałach, nie wymagając przy tym dodatkowej impregnacji.

Nawet 25 lat gwarancji na gnicie i butwienie!Należy przy tym pamiętać, że każde tworzywo ma określoną długość fali, przy której ulega zniszczeniu. ProDeck bierze pod uwagę ten kwantyfikator w procesie produkcji desek kompozytowych, co pozwala skutecznie chronić je przed ryzykiem szybkiej degradacji. Odzwierciedlają to między innymi gwarancje, które nabywca uzyskuje decydując się na zakup kompletnego systemu kompozytowego ProDeck. Dla przykładu, ogrodzeniowe oraz tarasowe deski kompozytowe Terra są objęte aż 25-letnią, bezpłatną gwarancją na gnicie i butwienie. Można więc im z całą pewnością zaufać.

Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.