Deska kompozytowa na taras wokół basenu ogrodowego

28 kwietnia 2017

Przydomowe baseny były kiedyś uważane za luksus, na który stać było niewiele osób. Obecnie basen możemy zobaczyć w pobliżu wielu domów. Jest to doskonałe rozwiązanie na lato, czas wakacji i urlopu. Pozwala się ochłodzić, zrelaksować, ale także spędzić aktywnie czas. Wiele z nas lubi odpoczywać w pobliżu wody, więc kiedy nie mamy możliwości wyjazdu nad zbiornik wodny, basen w ogrodzie jest jego ciekawą alternatywą. Jest to również doskonały sposób na organizację czasu dzieci, dla których na pewno będzie to duża atrakcja.

Basen ogrodowy może mieć różną postać – czasem są to tradycyjne zbiorniki, wykopane w ziemi i wyłożone płytkami. Bardziej popularne są baseny stelażowe, które ustawiamy w ogrodzie podczas ciepłych miesięcy. Mogą mieć one mieć bardzo duże rozmiary, które umożliwiają korzystanie z nich nawet większej liczbie użytkowników. Dostępne są również specjalne środki chlorujące, dzięki którym możemy cieszyć się czystą wodą przez kilka tygodni.

Rodzaje basenów ogrodowych

Basen, stojący samodzielnie w ogrodzie, nie prezentuje się bardzo imponująco. Dobrym pomysłem jest wykonanie odpowiedniej zabudowy. Warto ją połączyć z tarasem. W ten sposób stworzymy własny, mały kompleks wypoczynkowy. Na tarasie możemy ustawić stoły i leżaki, które umożliwią spędzanie czasu w okolicy wody. Jest to doskonały sposób na organizację atrakcyjnych, ogrodowych przyjęć, połączonych z grillowaniem i zabawą w basenie. Leżak w pobliżu wody pozwala również na pilnowanie dzieci podczas relaksu na słońcu.

Taras połączony z zabudową basenu ogrodowego może mieć różny kształt i wielkość. Mogą to być kwadratowe lub okrągłe, małe i proste lub większe, a nawet kilkupoziomowe konstrukcje. Taras obok basenu może być wyposażony w wygodne schody i barierki, które znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Zabudowa basenu ogrodowego ma czasem formę platformy lub samodzielnych stopni, natomiast taras możemy ustawić na palach, a pod jego powierzchnią urządzić schowek.

Taras z desek kompozytowych jako zabudowa basenu

Bardzo dobrym materiałem na taras oraz zabudowę basenu ogrodowego są deski kompozytowe. Tradycyjne, rodzime gatunki drewna mogą nie sprawdzić się w wilgotnych warunkach, z kolei zastosowanie drewna egzotycznego jest bardzo kosztowną inwestycją. Deski kompozytowe są dla nich doskonałą alternatywą. Wyglądem przypominają tradycyjne drewno, jednak nie zmieniają barwy pod wpływem słońca, nie wymagają również specjalistycznej konserwacji i są bardzo trwałe, odporne na uderzenia i intensywne korzystanie. Dostępne są w różnych kolorach, co daje duże możliwości aranżacji tarasu i jego otoczenia.

Deski kompozytowe możemy bez obaw zastosować wokół basenu ogrodowego, ponieważ są odporne na wilgoć i warunki pogodowe. Deski dobrej jakości mają również gwarancję ochrony przed butwieniem lub pleśnią. Bardzo ważną zaletą są właściwości antypoślizgowe, dzięki którym zmniejszymy ryzyko upadku.

Deski kompozytowe są więc nie tylko estetycznym i wytrzymałym, ale również bezpiecznym wyborem.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>

Deski kompozytowe ProDeck

szczegółowe informacje techniczne

Czytaj więcej
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.