Jak można wykorzystać deski kompozytowe? | Wykorzystanie desek kompozytowych do budowy ogrodzenia.

20 lipca 2018

Deski kompozytowe z roku na rok zdobywają coraz większą popularność jako element wykończenia przydomowej przestrzeni. Dlaczego? Wyglądają jak naturalne panele drewniane, a dzięki domieszce kompozytu zyskują dodatkowych cech - trwałości, odporności na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, gnicie czy butwienie. Olbrzymią zaletą systemów kompozytowych jest również łatwość w codziennej pielęgnacji - woda ze środkiem myjącym okaże się wystarczająca. Ale czy warto skorzystać z desek kompozytowych do konstrukcji ogrodzenia? Sprawdźmy!

Powiew świeżości

Systemy kompozytowe stanowią wizualno-konstrukcyjną alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń spotykanych na co dzień. Cechuje je uniwersalność, co sprawia, że bez problemu możemy je wykorzystać w każdym możliwym stylu architektonicznym. Ułatwia to planowanie rozwiązań kompozycyjno-aranżacyjnych naszej przydomowej przestrzeni. Deski kompozytowe to także świetny  materiał do budowy jednolitego płotu. Co ważne, w przeciwieństwie do klasycznego drewna, deski kompozytowe nie wypaczają się i są znacznie bardziej odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Instalacja

Montaż płotu z systemów kompozytowych nie należy do najtrudniejszych procesów, jednak jeśli nie czujemy się na siłach lub nie jesteśmy specjalnie doświadczeni, to rekomendujemy zlecenie konstrukcji doświadczonym specjalistom z firm budowlanych. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami. Samo ogrodzenie jest natomiast bardzo solidne, co sprawia, że  można je bez żadnych przeszkód stawiać na nierównej powierzchni. Sam kompozyt jest materiałem  funkcjonalnym i trwałym, a stworzone z niego systemy desek mogą być również stosowane do budowania innych konstrukcji -  wiat samochodowych, furtek, szop ogrodowych, a także różnego rodzaju ogrodzeń kwietników i altanek. 

Zobacz również: Deski kompozytowe na balkonie - dobry wybór?

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.