Betonowe ozdoby na taras

06 wrzesnia 2017

Beton to nie tylko materiał konstrukcyjny, ale również tworzywo, które doskonale sprawdza się jako nowoczesna dekoracja. Betonowe elementy to modny sposób na wykończenie wnętrz, a dodatki z tego tworzywa wprowadzają do pomieszczenia surowy, minimalistyczny, ale również awangardowy i nowoczesny styl. Beton dobrze wygląda w otoczeniu naturalnej zieleni, ponieważ tworzy z nią ciekawy kontrast industrialnego klimatu z naturalnym charakterem.

Betonowych dekoracji możemy bez przeszkód użyć do aranżacji tarasu. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się oczywiście posadzka z betonu architektonicznego, nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki możemy wykorzystać ten materiał.

Pomysły na betonowe dekoracje tarasu

Ciekawym pomysłem jest chociażby wybór betonowych mebli z metalowymi elementami – na przykład nogami lub podpórkami. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności pielęgnacji mebli, ponieważ beton jest wyjątkowo odporny na działanie wielu czynników. Jeśli połączymy betonowe umeblowanie z pokryciem tarasu wykonanym z desek kompozytowych, oszczędzimy wiele czasu, który musielibyśmy poświecić na impregnację i konserwację poszczególnych elementów.

Donice i doniczki z betonu

Beton można wprowadzić na taras również w innej formie. Mogą być z niego wykonane na przykład donice. Takie akcesoria są stabilne, więc nie przewrócą się w razie silnego wiatru, a także odporne na warunki atmosferyczne. Są mrozoodporne, nie trzeba ich więc usuwać z tarasu nawet w zimie. Betonowe donice i doniczki na pewno będą służyły właścicielom przez kilka sezonów. Mogą mieć one różne kształty i wielkość, dostępne są proste modele, ale też ozdoby w bardziej fantazyjnych kształtach. Donice z betonu wyglądają bardzo dobrze w połączeniu z zielonymi roślinami oraz kolorowymi kwiatami. Takie dekoracje można kupić w sklepie, ale także wykonać samodzielnie. Szarość betonu jest uniwersalna i ponadczasowa, ale przy pomocy specjalnych farb, zmiana koloru donic zrobionych z tego materiału nie jest problemem.

Dzięki dużej wytrzymałości betonu, dobrym wyborem jest zastosowanie na tarasie także innych dekoracji wykonanych z tego materiału. Mogą to być na przykład eleganckie świeczniki, podkładki pod naczynia, a nawet lampy. Z betonu mogą być też wykonane między innymi ozdobne figury lub fontanny.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.