Balkon na poddaszu - jak urządzić?

22 stycznia 2019

Balkon na poddaszu może stać się Twoim oknem na świat. Dowiedz się jak odpowiednio go rozplanować!

Balkon na poddaszu - zaplanuj odpowiednio wcześniej

O balkonie na poddaszu najlepiej pomyśleć jeszcze na etapie projektowania domu. Wówczas mamy możliwość odpowiedniego rozplanowania płyty balkonowej. Równie istotne jest dobranie odpowiednich dachowych okien balkonowych, które nie dość, że doświetlą wnętrza pod skosami, to jeszcze otworzą drogę na balkon. Wśród nich najlepiej warto zastosować okna o tych samych wymiarach - zapewnią one wnętrzom pod skosami jak największy dopływ światła dziennego i poprawią komfort przebywających tam osób. Dodatkowo balkon i prowadzącego do niego przeszklenia będą ciekawym elementem architektonicznym, który urozmaici monotonną połać dachową.

System elementów okiennych, które prowadzić będą na balkon na poddaszu umożliwi nam stworzenie przeszkleń o praktycznie dowolnej szerokości. Zestawione obok siebie stworzą też bardzo ciekawą aranżację wnętrza.

Jak urządzić balkon na poddaszu

Jeśli zaś chodzi o samo urządzenie tego typu balkonu, mamy tutaj praktycznie pełną dowolność. Kwiaty, doniczki czy meble balkonowe zawsze zwiększą atrakcyjność czy też wygodę naszego tarasu. Musimy jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze wybierając meble na balkon należy wziąć pod uwagę, aby nie były one zbyt duże, nie zajmowały za wiele powierzchni. Ma to związek z otwierającymi się na zewnątrz oknami, które służą nam też jako drzwi na balkon. Druga rzecz to dobór właściwej balustrady. O ile mamy dowolność w wyborze materiału czy stylu w jakim zostanie ona wykonana, o tyle musimy pamiętać o tym, żeby jej wymiary były zgodne z obowiązującymi przepisami - nie może być niższa niż 90 cm.

Jeśli spełnimy wszystkie wymienione wyżej warunki, wystarczy już tylko odpowiednie zagospodarowanie powierzchni i... gotowe! Możemy z niecierpliwością oczekiwać na pierwsze promienie słońca, a co za tym idzie chwile relaksu, które będziemy mogli łapać podczas wypoczynku na balkonie.

--

Znajdź najbliższego dystrybutora desek kompozytowych ProDeck: wybierz dystrybutora >>
Sprawdź tarasy kompozytowe ProDeck Premium: zobacz więcej >>
Zgadzam się

Oświadczam, że zapoznałam/-em się z zapisami
polityki prywatności serwisu internetowego www.prodeck.pl 
oraz zapisami zgody na wykorzystanie plików cookies 
rozumiem je oraz świadomie wyrażam zgodę
na zastosowanie ich postanowień względem mojej osoby.