Witaj na naszym blogu

Praktyczne wskazówki naszego Eksperta oraz porady Stylistki ProDeck i jej pomysły na aranżacje.

Dlaczego deski kompozytowe są lepszym rozwiązaniem niż drewno?

30 stycznia 2018

Choć drewniane panele są stosunkowo trwałe, to jednak bez właściwego zabezpieczenia, czyli impregnacji, oraz regularnej konserwacji, szybko stracą estetyczny wygląd. Na przykład, aby ustrzec je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, trzeba pamiętać o olejowaniu - w przeciwnym razie drstracą swój naturalny kolor. Drewniane panele można zabezpieczyć lakierobejcą. Nie jest ona odporna na ścieranie, więc co pewien czas należy nakładać kolejną warstwę preparatu.

Zobacz więcej

Jak wybrać drzwi tarasowe?

24 stycznia 2018

Pewne kwestie związane z budową domu na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne, jednak okazuje się, że ostatecznie mają duży wpływ na działanie całości. Jedną z takich kwestii jest wybór drzwi tarasowych, istotny z różnych względów.

Zobacz więcej

Błędy konstrukcyjne podczas budowy tarasu

16 stycznia 2018

Budowa tarasu to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich przygotowań. Konieczne jest sporządzenie dobrego projektu, najlepiej we współpracy ze specjalistą, wybór najlepszych materiałów oraz poprawne przeprowadzenie prac.

Zobacz więcej

Zimowe rośliny na tarasie

18 grudnia 2017

Nawet zimą nasz taras może być ozdobiony zielonymi roślinami. Wystarczy zdecydować się na gatunki zimozielone, czyli drzewa i krzewy, którym przez cały rok rosną liście lub igły. Dzięki temu mogą one być dekoracją tarasu, nawet poza sezonem. Jakie gatunki warto wziąć pod uwagę?

Zobacz więcej

Czym pokryć taras?

18 grudnia 2017

Wybór pokrycia tarasu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w trakcie prac projektowych. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze – ze względu na kwestie estetyczne powinno ono być spójne z materiałami wykończeniowymi znajdującymi się na elewacji lub w ogrodzie.

Zobacz więcej

Jak osłonić taras przed spojrzeniami ciekawskich?

13 grudnia 2017

Dom, ogród, taras – to przestrzenie, w których chcemy spokojnie odpocząć z dala od ciekawskich spojrzeń. Zachowanie prywatności w domu nie sprawia zwykle problemu, ale inaczej jest w przypadku jego otoczenia.

Zobacz więcej

Jakie oświetlenie na taras?

30 listopada 2017

Oświetlenie to niezbędny element aranżacji każdego tarasu. Dzięki lampom możemy korzystać z przestrzeni tarasowej nawet po zmroku. Światło tworzy atmosferę i sprawia, że miejsce jest bardziej przytulne i klimatyczne, więc jego dobór ma duże znaczenie.

Zobacz więcej

Rodzaje ogrzewaczy tarasowych

28 listopada 2017

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to duża przyjemność - oczywiście do momentu, gdy na zewnątrz jest ciepło i słonecznie. Kiedy spada temperatura, wszystkie ulubione czynności, takie jak grillowanie, relaks z książką czy spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny przestają cieszyć. Cieplejsze ubranie lub szczelne owinięcie się kocem to rozwiązanie sprawdzone, jednak nie do końca wygodne. Możemy zdecydować się na bardziej komfortową i praktyczniejszą opcję - ogrzewacze tarasowe, które dadzą nam możliwość cieszenia się ciepłą atmosferą na tarasie, nawet w chłodniejsze dni

Zobacz więcej

Jak zagospodarować taras zimą?

24 listopada 2017

Bardzo trudno jednak wyobrazić sobie korzystanie z tarasu zimą. Niskie temperatury i śnieg z pewnością nie zachęcają do przebywania na zewnątrz. Czy w związku z tym przestrzeń tarasowa musi wtedy pozostać niewykorzystana? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym ożywimy ją nawet w tę porę roku.

Zobacz więcej

Taras na słupach – zalety rozwiązania

31 października 2017

Jednak najważniejszym elementem projektu tarasu jest jego konstrukcja. Jedną z popularniejszych opcji jest taras ziemny. Alternatywą dla tego rodzaju budowli jest taras na słupach. Kiedy warto się na niego zdecydować i jakie zalety ma wybór tego rozwiązania?

Zobacz więcej
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.